Jak se starat o látkové plenky

Ať máte, či nemáte doma malého atopika, určitě se zaměřte na to, v jakém prášku budete plenky prát. Na trhu je obrovské množství pracích prostředků.

Prací prášek

Pokud Vaše dítě nemá problémy s pokožkou a máte ve své sbírce i plenky z umělých materiálů (které to jsou naleznete v mém dalším článku), používejte komerční prací prostředek. Jeho nevýhodou však je, že obsahuje optické rozjasňovače a tudíž „vyžírá“ barvy.

V případě, že máte atopika, je možné, že má alergii i na Vámi vybraný prací prášek. Pokud je miminko pod plenkou stále osypané, změňte prací prostředek, případně přehodnoťte údržbu plenek.

V případě, že chcete mít jistotu, že prací prášek nezpůsobuje ekzém volte mýdlový sliz, případně sypký prací prášek. Návod na jeho výrobu a použití najdete v návodu zdarma zde. Prestože ho většina výrobců nedoporučuje, jelikož zanáší vlákna plenek, často je pro silné atopiky jedinou možností. A lepší jsou zanesené plenky než rozškrabaná pokožka Vašeho miláčka. Pokud však výrobce mýdlový sliz či sypký mýdlový prášek nedoporučuje, doporučuji konzultaci s výrobcem, aby Vám pak nezanikl nárok na případnou reklamaci.

flour-powder-wheat-jar.jpg

 

Skladování plenek

Po použití plenky hrubé nečistoty odstraňte do WC, pokud používáte jednorázové separační pleny, vyhoďte ji do koše.

Jestliže bazírujete na plenkách beze skvrn, přemáchněte plenku v ruce a potřete místa od stolice žlučovým mýdlem.

Počůrané plenky můžeme rovnou dávat do uzavíratelného kyblíku, zde vydrží 2-3dny, poté je musíme vyprat.

 

Praní plen

Nejprve využijte funkci samostatného máchání, aby se z plenek vyplavila moč. Poté nastavte pračku na hlavní prací cyklus na 60st., který trvá max.2 hodiny, pokud má pračka funkci přidání vody, určitě ji využijte. Nepřeplňujte pračku. Díky savosti plen je optimální plnit pračku maximálně do poloviny.

Nepoužívejte aviváž.

wooden-laundry-washing-clothes-line.jpg

Sušení plen

Plenky můžou být sušeny na mírný program v sušičce.  Do sušičky není vhodné dávat svrchní z PUL materiálu, zkracuje se tím jejich životnost. Dále se PUL nesmí sušit na topení, ždímat, kroutit a vystavovat přímému slunci. Ani ostatním plenkám nesvědčí sušení přímo na topení či za vysokých teplot.

Napsat komentář

Close Menu
×

Cart