Jsou věci, které se o kalhotkách dozvíte, až když je začnete používat. A pokud na ně nejste připravená, mohou vás překvapit/ zklamat/ vyvést z míry/ odradit….

Kdo je připraven není překvapen a užívá si všech benefitů tohoto vynálezu století:-)

  1. Protečou

A to jako fakt…ty báječné kalhotky, na které slyšíte chválu ze všech stran, protečou. Ale ne, neděste se. Opravdu jsou kalhotky skvělé a vydrží mnohem déle než vložka, jak jednorázová, tak látková.  Kalhotky mají mnohem vyšší savost než vložka a díky použitým materiálům je nemusíte měnit tak často jako vložky.

Ale pokud je vaše menstruace příliš silná a teče velké množství krve najednou (např. pokud po dlouhém sezení vstanete), je možné, že ji kalhotky nestihnou absorbovat a ta se „rozlévá“ do stran – v té chvíli ucítíte vlhko, protože se tekutina dostane na boční lemování kalhotek. Zpravidla to není ještě takový průšvih, aby to zjistilo okolí, ale vy už se přestanete cítit komfortně.

Kalhotky ale makají, co mohou, aby vše nasály, takže to rozlití do stran je okamžik a není to zpravidla katastrofa jako s posunutou vložkou… Tam bývají škody mnohem větší…

Řešení je naprosto jednoduché – v nejsilnějších dnech (zpravidla to bývá max. jeden den, kdy může nastat tato „komplikace“, používejte ještě nějakou doplňkovou pomůcku (kalíšek, houbu, apod.)

Všechny ostatní dny kalhotky s přehledem zvládnou, avšak pokud je budete používat při silné menstruaci, je třeba myslet na častější výměnu. Zpravidla cca 4 hod.

U střední a slabé menstruace bude dostačující měnit je po cca 10 hod.

 

  1. Schnou pomalu

Tohle vás bude asi štvát…. kalhotky po vyprání potřebují svůj čas, aby byly připraveny na další použití. Záleží na ročním období, množství vlhkosti, teplotě atd. Ale je možné, že vaše kalhotky budou si řeknou až o 12 hodin, abyste je mohly zase využít.

Ale také přijdou dny, kdy jim budou stačit čtyři hodiny.

Proto prosím s tím počítejte, a pokud chcete kalhotky užívat jako jedinou variantu, je třeba jich mít dostatečné množství.

A taky je třeba se zamyslet, že někde ty kalhotky budou muset schnout. Sušák? Šňůra? Vypnuté topení? Balkón?

 

  1. Zničí se

Teď si budu trošku odporovat. Bod dva můžete výrazně urychlit, usušeno můžete mít za dvě hoďky, tudíž vám budou stačit dvoje kalhotky.  Což je báječné, ušetříte, že…. !?

Z krátkodobého hlediska určitě. Ale jakmile kalhotkám dopřejete špatnou údržbu (nejčastější prohřešek je sušička, radiátor, ždímání na vysoké otáčky nebo kroucením), kalhotkám zkrátíte životnost. A to dost. Při správné péči vydrží membrána v kalhotkách minimálně 100 vyprání. Což je několik let. Nesprávnou péčí si je můžete velice rychle zničit, a to klidně tak, že po půl roce budou na vyhození, protože budou protékat.

To už nebude tak příjemné pro vaši peněženku. Naopak, to se prostě nevyplatí.

Ale určitě se vyplatí pořídit dostatečný počet kusů a svou investici si užívat několik let bez dalších nákladů.

Ale jednoho dne to stejně přijde. Budete se loučit. Protečou. Stane se to zhruba za tři roky vašeho přátelství. Tedy pokud jim věnujete náležitou péči.

 

Bude to radostné loučení. Můžete si gratulovat, ušetřila jste cca 1100 jednorázových menstruačních pomůcek, v kapse Vám zůstane ušetřených cca 1500 Kč a vyhodíte  pouze 5ks kalhotek, které jsou z části kompostovatelné.

A budete se těšit. Protože za ty tři roky, kdy jste spokojeně užívala svých pár kousků, na trh přišlo spousta novinek a barev a možná i nových možností a vy budete moci vybírat nové. A znovu investovat do svého pohodlí, zdraví a ekologie. Na další roky…

 

 

 

 

 

Zadejte níže své jméno a e-mail, získáte tak pravidelnou dávku inspirace a jako DÁREK vám pošlu pdf. Jak látkovat miminko s atopickým ekzémem.

Zadejte níže své jméno a e-mail, získáte tak pravidelnou dávku inspirace a jako DÁREK vám pošlu pdf. Jak látkovat miminko s atopickým ekzémem.

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Daniel Kátký (Petra Krátká), Měšín 49, 58601) je zpracovávat na základě vašehoho souhlasu podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.

Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání tohoto PDF a dalších e-mailů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu funkčního oblečení pro děti. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém mnou zaslaném e-mailu.

 

Vše proběhlo v pořádku, potvrďte email ve vaší emailové schránce.

Share This