Jsou situace, kdy máte obavy, zda jste svou nepozorností kalhotkám neuškodila, nebo naopak situace, kdy potřebujete udělat něco jinak než dle doporučené údržby a máte starost, zda kalhotkám neuškodíte:

 

  1. Kalhotky jsem vyprala s aviváží

Pro jednou se nic nestane, jen snížíte savost kalhotek. S tím je třeba počítat, pokud nebudete mít možnost včas je vyměnit. Pokud jim chcete savost vrátit, je třeba jednou (někdy i vícekrát) vyprat doporučeným způsobem – tedy bez aviváže. Kalhotky vyprané v aviváži jsou však nositelné, jen pozor na tu savost.

 

  1. Kalhotky si daly cyklus v sušičce

No, upřímně, asi se jim to moc nelíbilo, ale zvládnou to. Zkrátila jste jim však trošku životnost. Pokud však kalhotky měly kalhotky už téměř po sezóně, sušička je zřejmě dorazila. Pokud chcete mít jistotu, zkuste malý test – trošku vody nalejte do kalhotek, když kalhotky začnou propouštět středem, chystejte pohřeb.

 

  1. Kalhotky potřebuji rychle usušit

Láká vás topení, viďte. Můžete, pokud je to nezbytné. Ale určitě na topení dejte ručník a kalhotky na něj. Přímo na radiátor to nezkoušejte. To je raději můžete pověsit na židli a tu přistrčit blízko topení – to také funguje bez poškození kalhotek.

 

  1. Zapomněla jsem kalhotky vyprat, dva dny leží v koupelně

Nic se neděje, kalhotky přemáchněte a dejte vyprat s dalším prádlem do pračky. Pokud byste měla obavy, stačí do praní přidat trošku desinfekce na prádlo a kalhotky budou ok.

 

  1. Kalhotky se mi vypraly na 60st.

Menstruační kalhotky zvládnou i 60st. aniž by se poškodily. Opakovaně jim to však nesvědčí, membrána by mohla přestat být funkční. S čím ale může vyvstat problém, je tělo kalhotek, které se může srazit. A tak místo vaší prdelky už budou tak na prdelku panenky. To však záleží na materiálu kalhotek.

 

  1. Kalhotky nemám kde vyprat

Bez obav. Kalhotky to dají až tři dny v uzavíratelném prodyšném ale nepromokavém pytlíku. Až to půjde, kalhotky přeperte v umyvadle a šupněte do pračky. Tady bych tu desinfekci na prádlo doporučila určitě.

Nedělejte z používání kalhotek vědu, při troše dobré péče jim zajistíte dlouhou životnost a ony Vám na oplátku pohodlí při Vaší menstruaci. A tahle symbióza se vyplatí:-)

 

Zadejte níže své jméno a e-mail, získáte tak pravidelnou dávku inspirace a jako DÁREK vám pošlu pdf. Jak látkovat miminko s atopickým ekzémem.

Zadejte níže své jméno a e-mail, získáte tak pravidelnou dávku inspirace a jako DÁREK vám pošlu pdf. Jak látkovat miminko s atopickým ekzémem.

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Daniel Kátký (Petra Krátká), Měšín 49, 58601) je zpracovávat na základě vašehoho souhlasu podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.

Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání tohoto PDF a dalších e-mailů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu funkčního oblečení pro děti. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém mnou zaslaném e-mailu.

 

Vše proběhlo v pořádku, potvrďte email ve vaší emailové schránce.

Share This