Recenze natahovací plenky od maminky Lennie

Naše zkušenosti s natahovačkou

Dlouho jsem přemýšlela, že budeme muset vyzkoušet natahovačku. Prďolkovi je devět měsíců a už je dost akční, takže nandávat plenu na snappy sponku je nemyslitelné a jiné kalhotovky začínají být taky problém. Pro jistotu vysvětlím, jak natahovačka vypadá. Natahovačka patří mezi kalhotové plenky a jak naznačuje název, její kouzlo je v pouhém natažení. Pak už stačí nandat jen svrchní kalhotky a hotovo. Vypadá v podstatě jako kalhotky, ale díky savým vrstvám plní funkci pleny.

 

Naše první natahovačka je od Bubugau (www.bubugau.cz), kde je spousta krásných designů a stojí 319 Kč.  Tato natahovačka má bambusovou dotykovou vrstvu a měla by padnout dětem od 5kg do 18 – 20 kg, ale samozřejmě podle proporcí miminka. Takže její využitelnost je opravdu dlouhá. My máme něco málo přes 8 kg a prcek je spíš hubenější, žádné barokní miminko. Plenka má vzadu kapsu na dovycpání, takže by šla použít i jako noční plena. Natahovačka má patentky na zmenšení a my zmenšujeme a klidně bychom mohli ještě malinko zmenšit, ale ani takto nám to nijak nevadí. Kolem nožiček jsou gumičky, takže se nestane, že by nějaká pohroma utekla, ale zase silnější miminko bude mít pravděpodobně trochu otlačené nožičky. Plenka nám sedí krásně a vrchní náplet je možné dle potřeby ohrnout. Já jsem neohrnovala, ale některé děti by ho mohly mít příliš vysoko. Vždycky musíme dávat pozor, aby nám ze svrchních kalhotek kousek plenky nevyčuhoval jinak se vlhkost dostane na oblečení.

 

Doba schnutí je o malinko delší než u klasických kalhotovek (přece jenom nemůžete je úplně rozložit), ale protože je opravdu jako kalhotky, tak se mi osvědčilo nechat schnout a po nějaké době otočit na rub a nechat doschnout. Nicméně kdo má sušičku tak tento problém nemusí řešit. Rozhodně bych nedoporučovala sušení na radiátoru. Zničili byste si tím gumičky. Kalhotové plenky nejsou na schnutí nejrychlejší a u natahovačky nelze očekávat zázraky. Její přednosti jsou určitě v něčem jiném.

 

Už teď se těším až bude léto a budeme plenu používat bez svrchňáků. U natahovačky nehrozí, že by si ji mimčo sundalo samo. Plenka bude taky skvělá jako tréninkové kalhotky, když mimi budete učit na nočník. Na webovkách Bubugau jsou i minimální svrchňáky, které přicvaknete na natahovačku.

 

Jako zápor u natahovačky je rozhodně, že musíte punčocháče nebo kalhoty sundat, než nandáte plenu a taky si asi umíte představit, jak vypadá v takové plence bobek 😀 ale když je mimčo šikovné, tak to je problém asi v každé pleně 😀

 

U mě vždycky bodují pleny, které dělají malý balík. V tom se mnou bude určitě mnoho maminek souhlasit. A musím říct, že tato plenka žádný velký balík nedělá, ale záleží také na tom, jak moc ji budete dovycpávat. Já mám poměrně učůrané miminko, ale nechci ho nechávat v mokré plence, tak jsem zvyklá pleny často měnit, takže vůbec nedovycpávám. Možná pak časem nebo až ji budu zkoušet jako noční plenu. To je asi tak vše, co bych k natahovačce od Bubugau měla. Ještě bych možná ráda doplnila, že jako i jiné pleny její savost se zvýší až když je vícekrát vypraná.

 

A teď malé shrnutí:

Klady:

 • standardní  cena
 • rychlé oblečení u akčních miminek
 • dlouhá využitelnost 5 –  18 (20) kg, možné i jako tréninkové kalhotky nebo noční  plena
 • savý materiál + možnost dovycpání
 • střih vhodný pro všechny proporce
 • minimální otlaky
 • možnost zmenšení patentkami
 • malý balík
 • velký výběr designů

Zápory:

 • delší doba schnutí
 • nutnost úplného svlečení punčocháčů nebo kalhot

 

Maminka Lennie

https://www.instagram.com/maminka_lennie

 

 

Napsat komentář

Close Menu
×

Cart