Údržba látkových plen

Ať máte, či nemáte doma malého atopika, určitě se zaměřte na to, v jakém prášku budete plenky prát. Na trhu je obrovské množství pracích prostředků.

Prací prášek

Pokud Vaše dítě nemá problémy s pokožkou a máte ve své sbírce i plenky z umělých materiálů (které to jsou naleznete zde – odkaz na blog 4 tipy…, používejte komerční prací prostředek. Jeho nevýhodou však je, že obsahuje optické rozjasňovače a tudíž „vyžírá“ barvy.

V případě, že máte atopika, je možné, že má alergii i na Vámi vybraný prací prášek. Pokud je miminko pod plenkou stále osypané, změňte prací prostředek, případně přehodnoťte údržbu plenek.

Pokud jste se složením komerčních prášku ok, volte v podstatě jakýkoliv a určitě chybu neuděláte, pokud sáhnete po ekologickém pracím prášku. Jen kontrolujte obsah mýdla v prášku – může se stát, že bude pleny zanášet a snižovat jejich funkčnost.

Skladování plenek

Po použití plenky hrubé nečistoty odstraňte do WC, pokud používáte jednorázové separační pleny, vyhoďte ji do koše.

Jestliže bazírujete na plenkách beze skvrn, přemáchněte plenku v ruce a potřete místa od stolice žlučovým mýdlem.

Počůrané plenky můžeme rovnou dávat do uzavíratelného kyblíku, zde vydrží 2-3dny, poté je musíme vyprat.

Praní plen

Nejprve využijte funkci samostatného máchání, aby se z plenek vyplavila moč. Poté nastavte pračku na hlavní prací cyklus na 60st., který trvá max.2 hodiny, pokud má pračka funkci přidání vody, určitě ji využijte. Nepřeplňujte pračku. Díky savosti plen je optimální plnit pračku maximálně do poloviny.

Nepoužívejte aviváž.

Sušení plen

Plenky můžou být sušeny na mírný program v sušičce.  Do sušičky není vhodné dávat svrchní z PUL materiálu, zkracuje se tím jejich životnost. Dále se PUL nesmí sušit na topení, ždímat, kroutit a vystavovat přímému slunci. Ani ostatním plenkám nesvědčí sušení přímo na topení či za vysokých teplot.

Zadejte níže své jméno a e-mail, získáte tak pravidelnou dávku inspirace a jako DÁREK vám pošlu pdf. Jak látkovat miminko s atopickým ekzémem.

Zadejte níže své jméno a e-mail, získáte tak pravidelnou dávku inspirace a jako DÁREK vám pošlu pdf. Jak látkovat miminko s atopickým ekzémem.

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Daniel Kátký (Petra Krátká), Měšín 49, 58601) je zpracovávat na základě vašehoho souhlasu podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.

Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání tohoto PDF a dalších e-mailů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu funkčního oblečení pro děti. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém mnou zaslaném e-mailu.

 

Vše proběhlo v pořádku, potvrďte email ve vaší emailové schránce.

Share This