Bylo mi jasné, že až budu psát recenzi na menstruační kalhotky od Bubugau, tak to budu chtít vzít trochu zeširoka. Peťa, která za značkou stojí, je moje kamarádka, a v součtu se známe už čtvrt století. Během studijních let jsme se moc nevídaly, každá v jiném městě, v společném rodném málokdy. Až mateřství nás zase svedlo dohromady.

První výrobky od Bubugau, které jsem začala používat, totiž byly látkové pleny. A už tehdy měla Peťa stejnou strategii, jaké se drží doteď: zajímá se o to, co zákaznice potřebuje a jak chce výrobek používat. S čím už má zkušenost (a jakou) a nemá-li, dodá kontext, trpělivě vysvětluje a ukazuje. Tehdy jsem se v obrovské nabídce látkových plen na trhu úplně ztrácela a přesně tenhle přístup jsem ocenila. Nakonec jsem látkovala obě děti (a asi půl roku obě zároveň😊). A k tomu využila další Bubugau vychytávky jako přebalovací podložky, sáček na pleny nebo hadříky na mytí.

Po odplenkování dětí zbyl tak nějak přirozeně čas i na mě. Sešlo se to tak šťastně, že právě v té době začala Peťa nabízet látkové vložky, intimky a odličovací ubrousky. Mám je dodnes a dodnes používám.

A pak přišly měsíční kalhotky. Úplně na začátku mi to od Peti přišlo hrozně odvážné je začít šít. Měla jsem pocit, že je to výrobek, který je technologicky náročný a může ho dělat jen velká firma s patřičným zázemím. Zjevný omyl, že? 😊

Na úvod se musím přiznat, že kalhotky v prvních dnech menstruace kombinuji s kalíškem. Ne, že bych jim nevěřila, ale jsem na něj zvyklá a tenhle způsob mi vyhovuje. Ze všeho, co jsem zatím vyzkoušela, je to rozhodně nejpohodlnější a zároveň nejspolehlivější kombinace.

Měsíční kalhotky jsou skvělé třeba v období před menstruací – mívám rozptyl až tři dny a moci v té době nosit něco tak pohodlného zároveň s vědomím spolehlivé ochrany je k nezaplacení. Po silnějším dvoudenním nástupu menstruace už pak často další čtyři dny jen špiním – a zase je tu jistota a pohodlí měsíčních kalhotek, paráda!

Asi jediné negativum, které potenciálně u měsíčních kalhotek vidím je, že budou dlouho schnout, zvlášť v zimě a uvnitř. Ale to se nedá nic dělat. Řešením může být buď více kusů, nebo kombinace s dalšími pomůckami (látkové vložky/intimky). Ty doteď používám, pokud si chci vzít kalhotky pod oblečení, které vyžaduje hodně vysoký pas a tělovou barvu (ráda nosím sukně a šaty a chci mít bříško hezky schované). (Tenhle typ mi tedy zatím chybí, ale Peťa to ví, tak se třeba výhledově dočkám 😊.)

A co je na tomto způsobu řešení menstruace (nebo vyměšování malých dětí, když už jsem začínala těmi plenkami) nejlepší? Já si maximálně užívám fakt, že mám vše potřebné pořád doma. Nemusím řešit žádné zásoby nebo výhodné nákupy. Prostě jen průběžně a podle návodu peru a ve skříni pak vždycky najdu, co potřebuju. Takže komfort při nošení i při „správě“ pomůcek. Nemluvě o ekologii, která je pro mě rozhodně také důležitá.

Menstruační kalhotky | www.bubugau.cz

Zadejte níže své jméno a e-mail, získáte tak pravidelnou dávku inspirace a jako DÁREK vám pošlu pdf. Jak látkovat miminko s atopickým ekzémem.

Zadejte níže své jméno a e-mail, získáte tak pravidelnou dávku inspirace a jako DÁREK vám pošlu pdf. Jak látkovat miminko s atopickým ekzémem.

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Daniel Kátký (Petra Krátká), Měšín 49, 58601) je zpracovávat na základě vašehoho souhlasu podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.

Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání tohoto PDF a dalších e-mailů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu funkčního oblečení pro děti. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém mnou zaslaném e-mailu.

 

Vše proběhlo v pořádku, potvrďte email ve vaší emailové schránce.

Share This