Nemám oblíbenější oblečení pro děti i sebe než softshellové.  Proto stále zvětšuji nabídku tohoto oblečení. Ale kdy dát jaký softshell, aby nebyla zima nebo moc teplo?

Stačí dodržet pár zásad a vždy budete správně oblečeni.

  1. Softshellové oblečení je vhodné především do vlhka, mokra nebo alespoň do chladna a větrna
  • Pokud si oblečete softshell do 30 stupňů na túru, tak vězte, že to nebude nic příjemného (ovšem pokud nevyužijete softshell bez membrány)

 

  1. Pod softshellové oblečení je třeba vrstvit
  • Přestože softshell je tenký a pocitově si říkáme, že v něm musí být zima, není tomu tak. Důležité je řídit se teplotou na teploměru venku, vědět jaký typ softshellu máme a oblékat se do vrstev jako cibule. Odměnou vám bude komfort při pobytu venku a bonusem to, že nebudete „nabalení jako pumpy“

 

A jdeme vrstvit.

  1. Představte si modelovou situaci – chceme jít s dítětem na dvouhodinovou procházku, je přelom mezi zimou a jarem, venku tři stupně, roztávají zbytky sněhu, nefouká.

Zimní softshell

Dítku bych oblékla zimní softshellové kalhoty (podšité fleecem), bez podvlečení. Pod zimní softsellovou bundu bych zvolila merino, pokud mu holdujete. Jako první vrstvu merino tričko nebo tílko s nízkou gramáží, druhou vrstvou by bylo tričko s dlouhým rukávem ze zimního merina.

Pokud merino po ruce nemáte tak bych dala bavlněné tílko, tričko s dlouhým rukávem a fleece mikinu.

Vrstev má dítě dostatek, ale jsou tenké, že se může bez problémů hýbat.

 

Máte po ruce jarní softshell? Jak obléct prcka za stejné situace?

Pod kalhoty dejte spodky (ideálně funkční třeba merino), na tělo merino tílko, triko se zimní gramáží a fleece mikinu.

Bez merina by to bylo tílko, tričko s dlouhým rukávem a silnější fleece mikina.

A co když ve skříni máme akorát softshellový kompet bez zateplení?

I ten můžeme využít.  Jen by bylo ideální nechat se hýčkat funkčním podvlékacím prádlem. Na nohy merino spodky ze zimního merina. Na trup bych volila merino tílko, triko a mikinu rovněž z merina.

 

2. Modelová situace: Je červenec, chladné dny, venku 15 st a drobný déšť, fouká.

Zimní softhell

Dítku postačí kalhoty bez podvlečení (zde by byl fajn i softhell s vyššími parametry voděodolnosti a paropropustnosti 30/15), pod bundu jen tričko s krátkým.

 

Jarní softshell

Kalhoty bez podvlečení, pod bundu tričko s dlouhým rukávem buď bavlněné nebo z merina (klidně letní nebo celoroční gramáž)

 

Letní softhell

Kalhoty bez podlvečení, horní část těla tričko s krátkým rukávem, mikina, bunda.

 

A jak oblékáte své děti ven vy?

Zadejte níže své jméno a e-mail, získáte tak pravidelnou dávku inspirace a jako DÁREK vám pošlu pdf. Jak látkovat miminko s atopickým ekzémem.

Zadejte níže své jméno a e-mail, získáte tak pravidelnou dávku inspirace a jako DÁREK vám pošlu pdf. Jak látkovat miminko s atopickým ekzémem.

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Daniel Kátký (Petra Krátká), Měšín 49, 58601) je zpracovávat na základě vašehoho souhlasu podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.

Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání tohoto PDF a dalších e-mailů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu funkčního oblečení pro děti. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém mnou zaslaném e-mailu.

 

Vše proběhlo v pořádku, potvrďte email ve vaší emailové schránce.

Share This