Podlehla jste všeobecnému nadšení z menstruačních kalhotek a zklamaly Vás? Protekly?

Existuje více důvodů, proč se to mohlo stát:

  1. Špatná péče

Chtěla jste ušetřit a sáhla po kalhotkách z druhé ruky? Třeba pouze jednou vypraných? Super – ale i to někdy může stačit, aby byly kalhotky nepoužitelné a začaly protékat. Jejich původní majitelka jim porušila membránu například přílišným kroucením a taháním při ždímání. Nebo je dala na horké topení.

Smutné je, že toto nevidíte na první pohled a kalhotky mohou vypadat stále jako nové. Avšak po použití Vám bude hned jasno.

A jak přijdete na to, že je problém v membráně?

Zkuste membránový test – opatrně napusťte do savé vrstvy kalhotek trošku vody, sledujte, zda se voda stíhá vsakovat do středu kalhotek. Pokud pohlédnete na kalhotky zespodu, uprostřed savé vrstvy vzniká mokro.

Co s tím?

Nic, takovéto kalhotky nezachráníte. Můžete je využít jako pojistku při špinění, ale na silnější dny už mají svou slávu za sebou☹

Správnou péči o kalhotky můžete vyčíst zde: Péče o menstruační kalhotky | www.bubugau.cz

  1. Nevhodně zvolené kalhotky

Na trhu je nepřeberné množství kalhotek, každé se liší použitým materiálem, délkou savé vrstvy a její schopností pojmout určitý objem.

Proto sledujte, kde kalhotky protékají. Vpředu? Vzadu? Nebo se Vám z jedné strany zaříznou a tečou bokem?  Nejsou kalhotky volné na těle?

Tento problém je jednoduše řešitelný koupí správného modelu kalhotek. Určitě Vám každý výrobce i prodejce poradí.

 

  1. Silná menstruace

Tohle je problém ze všech nejproblémovější. Kalhotky slibují výměnu za cca 10 hod, ale Vy už za dvě hodiny cítíte, že protékají po straně přes gumičku?

Zkuste zkontrolovat, zda máte skutečně správně zvolenou savost kalhotek, nebojte se případně i výrobce zeptat na gramáž použitého savého materiálu (čím větší gramáž, tím savější kalhotky budou). Samozřejmostí je i vyšší savost bambusu než bavlny apod. Vyznat se v materiálech je trošku oříšek☹

Ale pokud je vaše menstruace silná ve smyslu prudká (teče hodně krve najednou), bohužel Vás žádné kalhotky nespasí. Tekutina vytéká tak rychle, že ji nestíhají kalhotky pojmout a krev se rozlévá do stran, kde proteče švy.

Řešením může být použití doplňkové menstruační pomůcky ke kalhotkám. Využít můžete např. kalíšek, houbu, ale osvědčily se i látkové vložky bez křidélek vložené do menstruačních kalhotek.

Druhým řešením (které však nechcete slyšet, protože slibovali těch deset hodin…) je častá výměna kalhotek – v těch nejsilnějších dnech co dvě hodiny. V létě to asi nikomu nebude dělat problém, v zimě to bude docela oříšek….Ale i to se dá zvládnout, pokud s tím počítáte a plánujete😊

Zadejte níže své jméno a e-mail, získáte tak pravidelnou dávku inspirace a jako DÁREK vám pošlu pdf. Jak látkovat miminko s atopickým ekzémem.

Zadejte níže své jméno a e-mail, získáte tak pravidelnou dávku inspirace a jako DÁREK vám pošlu pdf. Jak látkovat miminko s atopickým ekzémem.

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Daniel Kátký (Petra Krátká), Měšín 49, 58601) je zpracovávat na základě vašehoho souhlasu podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.

Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání tohoto PDF a dalších e-mailů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu funkčního oblečení pro děti. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém mnou zaslaném e-mailu.

 

Vše proběhlo v pořádku, potvrďte email ve vaší emailové schránce.

Share This